logo

Şirketimizin kurucusu Nadi Eriş mesleğe 20.04.1954 tarihinde İtalyan asıllı Gilbert Bellis’in yanında başladı . Burada elektrik-elekromekanik aletler şalter, kontak, röle ile kumanda tablosundan asansör makinesinin ve makine elemanlarının kalıpçılık ve döküm gerektiren tüm imalat safhalarında deneyim kazandı. Bu deneyimleri ışığında ilk büyük işi olan zamanın İst – Hasanpaşa Gazhane fabrikasındaki eğimli kömür asansörünün tesisinde görev aldı.

Bellis ‘in yanında çalışan mekaniker Yorgi Gerir ‘in 1957’de ayrılıp kendi firmasını kurması ile 1957-60 tarihleri arasında beraber çalışmalar yaptılar.1960’ta Lebet Biraderler Koll. Şti. ( Zamanın Schindler Türkiye mümessili ) ile Schindler adına montajlar yaptı.1960 senesinde 18 yaşında iken tamamen kendi mesuliyetinde olan ilk montajını Everest asansör adına Balıkesir Sümerbank binasında tesis etti.

Daha sonra 62’ye kadar Dimitri Penyas, Mübarek Gürol gibi meslektaşlarıyla montajlara devam etti ve 62’de İhsan Abay’ın sahibi olduğu Tümas Koll. Şti. bünyesine girerek Alman Hirolift asansörlerinin montajlarını kendi kurduğu montaj ekibinin başı olarak gerçekleştirmeye ve mesleğe yeni isimler kazandırmaya başladı. 1969 senesinde kendi ekibinde yetiştirmiş olduğu meslektaşları İbrahim Arslan, İbrahim İncesaraç, İlhan Çetin ve Fatih Özalp Aşan’la birlikte İzmir’de bir sene boyunca çeşitli projelere imza atıp Tümasdaki işine geri döndü ve 72’ye kadar çalıştıktan sonra kendi firması olan Üçlü Tic. Koll. Şti.’yi Ali Turgut Işıl ve Burhanettin Köksal ile birlikte kurdu. 1978’de Mehmet Ak ile oluşturulan adi ortaklık ile Mekisan kuruldu ancak Ali T. Işıl’ın vefatı üzerine ortaklıktan ayrıldı ve 1979 yılından itibaren kendi adına işler yapmaya devam etti.

Bu zaman zarfında kaliteli hizmeti ve dürüst kişiliği ile sektörde iyi tanınan Nadi Eriş 1998 senesinde mesleki anlayışını ve dürüst hizmetini kurumsallaştırmak ve oğulları Elk. Müh. Serkan Eriş ve Elk. Müh. Erhan Eriş ile birlikte geleceğe aktarabilmek üzere E.M.T asansörü kurdu.

2002 senesi Ağustos ayında ansızın kaybettiğimiz değerli insan, babamız Nadi Eriş’in kaliteli malzeme, titiz montaj, mükemmeliyetçi ve dürüst çalışma ilkeleri doğrultusunda sektörün ihtiyaçlarına cevap vermekteyiz.Geçmişten bugüne Türkiye’nin saygın kuruluşlarında tesis etmiş olduğu tüm asansörler kusursuz bir şekilde çalışmaya devam etmektedir.

2011 yılında konusunda dünya lideri olan ThyssenKrupp ile imzalanan ortaklık niyet mektubu neticesinde Türkiye ThyssenKrupp Encasa AŞ. şirketinin temelleri atılmış olup, bu ortaklık Eyaf Expo 2011 Engelsiz yaşam fuarında sektörün ilgisine sunulmuştur. ThyssenKrupp Encasa AŞ. hareketli yaşam için fırsatlar sunmaya tek yetkili kuruluş olarak çalışmalarına devam edecektir. ThyssenKrupp Encasa Asansr AŞ. web sitesi için www.tk-encasa.com.tr ‘yi tuşlayınız.

Asansörlerinizde EMT kalitesini tercih etmenizi umar, çalışmalarınızda başarılar dileriz.